OW Komandor
Okolica
Nasza lokalizacja
Pogorzelica
Pogorzelica jest urokliwą miejscowością wypoczynkową z letnim kąpieliskiem, położoną w malowniczym regionie Wybrzeża Rewalskiego, nad Morzem Bałtyckim. Czyste, piaszczyste plaże, przylegające do kąpieliska, ciągną się tutaj przez 200m linii brzegowej. Tutejsze, doskonałej jakości wody, wielokrotnie otrzymywały również odznaczenie Błękitnej Flagi. Pogorzelica to jednak nie tylko plaża, bowiem swój specyficzny, zdrowotny mikroklimat, miejscowość zawdzięcza pięknym i rzadkim, sosnowym borom bażynowym. W tutejsze zielone pejzaże wpisują się również jeziora Konarzewo i Liwia Łuża.
Naturalne piekno
Lasy Pogorzelicy
Swój niepowtarzalny mikroklimat, Pogorzelica zawdzięcza przede wszystkim rosnącym na piaszczystych glebach lasom sosnowym. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, jakie zapewniają spacery po wydmach wśród wysokich sosen, warto również wspomnieć o ich korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Ich dobroczynne oddziaływanie na układ oddechowy znane jest od stuleci. Już cyrulik Kazimierza Wielkiego zalecał swojemu władcy, spacery po rozgrzanych letnim słońcem lasach sosnowych, jako niezawodny środek na „uciążliwe charczenie i duszności”. W późniejszych czasach odkryto, że bliskość morza i duża zawartość jodu w powietrzu, jeszcze wzmaga leczniczą moc sosny. Dziś, cyrulik Kazimierza Wielkiego z pewnością także poleciłby Pogorzelicę.
Mikroklimat
Jezioro
Liwia Łuża
Jezioro „Liwia Łuża” znajduje się w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał „Liwka”, który jest jednocześnie naturalną granicą pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś, jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958, kiedy to dwóch turystów wypłynęło z jeziora na pełne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąć przystań. Dziś Liwia Łuza jest rezerwatem ptactwa wodnego.
Natura
Atrakcje okolicy
Wybrane Atrakcje
Wybrzeże rewalskie słynie z dobrej komunikacji oraz bliskiej odległości do najważniejszych atrakcji.
Transport
Kolejka wąskotorowa
Odrestaurowana i unowocześniona linia kolejowa kursuje na 2 trasach, na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą.
Rewal
Aleja Róż i Zakochanych
Deptak łączący Rewal z Niechorzem o bardzo przyjemna atrakcja, nie tylko dla zakochanych
Rewal
Bajkowa Chata
Bajkowa Chata w Rewalu to prawdziwa furtka do świata baśni, iluzji i strachu.
Ow Komandor