Pogorzelica

Pogorzelica


Pogorzelica - niewielkie miasteczko nad Bałtykiem

Pogorzelica to niewielkie, ale pełne uroku miasteczko letniskowe, które z dumnym spokojem usadowiło się na zachodniopomorskim wybrzeżu Bałtyku. Wśród bujnych sosnowych lasów i złotych pasm piaszczystych plaż, ta miejscowość ukazuje swą niepowtarzalną atmosferę i urok. Jej historia, która kryje się w nazwie Fischerkathen, świadczy o dawnych korzeniach rybackich i rolniczych, które z czasem przekształciły się w raj dla turystów.


Atrakcje Wybrzeża Rewalskiego

Jednak Pogorzelica to nie tylko plaża. Nadmorski bór bażynowy, unikatowy w skali kraju, to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Jezioro Liwa Łuża i Bagno Pogorzelickie kuszą swoją dzikością i bogactwem ptactwa. A dla spragnionych aktywnego wypoczynku Park Linowy Revolta i malownicze trasy rowerowe stanowią doskonałe urozmaicenie wakacji.

Jednym z niezapomnianych przeżyć jest przejażdżka odrestaurowaną Nadmorską Kolejką Wąskotorową. Historia miesza się tu z teraźniejszością, a jazda malowniczymi trasami to czysta przyjemność.


Urlop w Pogorzelicy - noclegi nad Bałtykiem


Jeśli chodzi o noclegi, Pogorzelica oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od luksusowych ośrodków SPA, przez przytulne pensjonaty, aż po kameralne pokoje gościnne. Każdy, niezależnie od budżetu i preferencji, znajdzie tu coś dla siebie. Gastronomia nie pozostaje w tyle, zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wybrednych smakoszy.


noclegi nad morzem
Ile osób mieszka w Pogorzelicy?
Według danych z końca roku 2022, Pogorzelica ma zaledwie 187 stałych mieszkańców.
Jakie są możliwości noclegowe w Pogorzelicy?
W Pogorzelicy znajdują się liczne ośrodki SPA, pensjonaty, hotel, domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, pokoje, kwatery, apartamenty oraz campingi.
Jakie są korzenie historyczne Pogorzelicy?
Pogorzelica pierwotnie była częścią wsi Konarzewo i nosiła nazwę Fischerkathen. Była to niewielka osada rybacka i rolnicza, która z czasem przekształciła się w popularne miejsce wypoczynkowe.
Czy Pogorzelica jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi?
Tak, Pogorzelica oferuje różnorodne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, co czyni ją idealnym miejscem na rodzinne wakacje.
Ow Komandor